Представниця юридичного факультету СНУ ім. В Даля, доцентка Олена Карчевська взяла участь у тренінгу для розробників магістерських освітніх програм антикорупційного спрямування.
Під час заходу експерти представили такі теми: «Відповідальність за порушення норм академічної доброчесності у вищій освіті», «Антикорупційна освіта: огляд зарубіжних практик», «Антикорупційна складова під час проєктування, реалізації та підготовки до акредитації магістерської освітньої програми». А за участю фахівців НАЗЯВО учасники та учасниці опрацювали практикум із розробки матриць загальних компетентностей і програмних результатів навчання для імплементації антикорупційного блоку в освітні програми широкого спектра спеціальностей.
Жваву дискусію серед гарантів освітніх програм викликало питання «Антикорупційна освіта: сучасний тренд чи вимога часу?». Учасники та учасниці спільно визначили, що розширення етики доброчесності, а також впровадження ризик-менеджменту для профілактики корупційних ефектів забезпечать утворення сучасного простору партнерства й довіри на всіх рівнях системи освіти.
Водночас удосконалення національного підходу щодо профілактики корупції має починатися із систематичної фіксації фактів/ризиків порушення у структурах ЗВО з подальшою відкритістю обрання антикорупційних інструментів. Однак реальність багатьох навчальних закладів засвідчує, що в оцінюванні якості освіти корупційні виклики є чутливою темою. Позитивний світовий досвід демонструє, що робота з корупційними ризиками на місцях забезпечує значне скорочення корупційних дисфункцій на національному системному рівні. СНУ ім. В. Даля зацікавлений у посиленні освітніх програм антикорупційними тематичними блоками та впровадженні принципів доброчесності на всіх рівнях підготовки фахівців.
Тренінг відбувся за сприяння Програми розвитку ООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.