Візит в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні

Керівниця Ресурсного центру зі сталого розвитку Інна Семененко відвідала Швецію в рамках ознайомчого візиту групи українських екологічних активістів в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні.

У вересні 2023 році Міжнародним Фондом Відродження було організовано ознайомчий візит для представників екологічних організацій та освітніх установ в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, яка виконується за фінансування Швеції. Мета візиту полягала в ознайомленні представників України із різноманітними практиками сталого розвитку Швеції та аналізу того, що може бути аплікабельним для України вже в найближчому майбутньому, а також використано для відновлення громад України й країни в цілому. Група учасників складалася з представників громадських організацій України екологічного спрямування із різних областей, у т.ч. тих, хто просуває екологічну освіту й цілі сталого розвитку у закладах вищої освіти.

Sweden_Stockholm_municipality_foto_credit_Oleksandra_Oberenko

Під час візиту було відвідано різні установи та проведено різні зустрічі, зокрема, із шведськими урядовими установами (SIDA), які працюють над проблемами навколишнього середовища та клімату, шведськими організаціями громадянського суспільства (Шведське товариство охорони природи, Всесвітній фонд дикої природи Швеції), Шведським лісовим агентством та Шведським агентством сільського господарства, муніципалітетами Стокгольму і Лунда.

Учасники візиту потрапили на ознайомчі екскурсії до:

• Vafab Miljö – Міжмуніципальної організації поводження з відходами у м. Вестерос,
  • Fortum Waste Solutions – організації, що займається управлінням небезпечними відходами, високотемпературним спалюванням, звалищами тощо,
  • Svensk Plaståtervinning – найсучаснішого у Європі центру сортування пластикових відходів,
  • Sysav – міжмуніципальної асоціації з утилізації відходів для 14 муніципалітетів, що працює із загальним управлінням муніципальними та промисловими відходами, програмою освіти та підвищення рівня обізнаності в містах,
  • Siptek – найсучаснішого заводу для сортування текстилю в Європі, що виробляє енергію від переробки відходів, яка надалі постачається до закладу, що забезпечує централізоване опалення, охолодження та електроенергію в містах,
  • Avfall Sverige – Шведської асоціації управління та переробки відходів.

Також в рамках візиту Інна Семененко побувала у міській бібліотеці Мальме, провела зустрічі з представниками Стокгольмського екологічного інституту, що проводить науково-дослідницьку роботу у сфері захисту довкілля та просування цілей сталого розвитку, Університетом Мальме та Університетом Лунда, що є одними з передових в Європі за напрямами довкілля, екологічної освіти, освіти зі сталого розвитку, науково-дослідної і просвітньої діяльності в цих сферах.

Sweden_Malmo_university
Sweden_Fortum_Waste_Solutions
Sweden_Lund_university

Під час візиту було проведено обговорення різних еко-підходів і методів для застосування окремих ідей в Україні, представлено екологічну діяльність та діяльність у сфері сталого розвитку університету та Ресурсного центру зі сталого розвитку, визначено потенційні напрями співпраці з шведськими та українськими організаціями.

Sweden_SIDA

Також Інна Семененко поділилася досвідом роботи у сфері просування цілей сталого розвитку в університеті та участі в зеленій відбудові України з ведучим Шведським виданням, що розкриває проблеми глобального розвитку з акцентом на співробітництво в галузі розвитку, сталого розвитку, нові рішення та права людини – Global Bar Magazine: https://globalbar.se/ukraina-drommen-om-en-gron-framtid/?fbclid=IwAR0RynRQyGhf_8W3su_-K6SJrbv8S3W7KLxVd9gpQ3QmqLZHk7X6oqIVeng