Лекція справжнього хакера

Студенти спеціальностей 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 126 «Інформаційні системи та технології» завітали на гостьову лекцію на тему: «Етичне полювання на неетичних хакерів». В якості лектора був справжній хакер, а також засновник спільноти українських хакерів-активістів HackYourMom – Микита Книш.

Лекція справжнього хакера

Спікер торкнувся актуальних питань кіберзахисту, протидії хакерським атакам, забезпечення безпеки персональних даних. Микита Книш розповів про правові та технологічні аспекти етичного чи «білого» хакінгу, а також презентував набір інструментів для аналізу систем на проникнення, а також OSINT (Open Source Intelligence) – збір даних з відкритих джерел. Під час лекції студенти ініціювали жваву дискусію з питань межі між етичним та неетичним хакінгом, а також доступу до ресурсів darknet.

Лекція справжнього хакера

Лекція була організована в рамках участі кафедри інформаційних технологій та програмування в міжнародному проєкті «Кібербезпека критично важливої інфраструктури».