Профільні фахівці навчають відновлювати людей із ПТСР

Викладачі та студенти СНУ ім. В. Даля долучилися до серії навчань в рамках програми допомоги різним категоріям людей від Благодійної організації United Help Ukraine. Навчальна програма присвячена питанням психологічної та фізичної реабілітації та відновлення людей, роботи з ПТСР (посттравматичними стресовими розладами).

Профільні фахівці навчають відновлювати людей із ПТСР

Організатори заходу запропонували наступні теми для спільного обговорення: психіатрія катастроф; перша психологічна допомога; довгострокова оцінка та лікування психічного здоров’я; онлайн ресурси та технології, а також запросили профільних фахівців University of Florida (UF): dr. Ana Turner, UF Gainesville and UF Jacksonville; dr. Joseph Thornton, UF Jacksonville; dr. Marlene Goodfriend, UF Jacksonville; dr. Kitty Leung, UF Jacksonville.

Профільні фахівці навчають відновлювати людей із ПТСР

Учасники розглянули чинники, які впливають на реакцію людини на надзвичайну ситуацію:

• сприйнята чи реальна загроза життю: відчуття небезпеки для життя власного або близьких;
  • тривалість порушення життя: як довго триватиме відновлення до звичного ритму життя після події;
  • втрата майна та близьких: втрата дому, речей, а також смерть чи травмування рідних та близьких;
  • ймовірність повторення: наскільки ймовірним є повторення події, що викликає тривогу та нестабільність;
  • психічний та фізичний стан до події: наявність попередніх проблем із психічним чи фізичним здоров’ям може ускладнити адаптацію;
  • забезпечення базових потреб: доступ до їжі, води, житла, медичної допомоги та інших необхідних для життя ресурсів;
  • зв’язаність з іншими: наявність підтримки близьких, друзів, громади зменшує почуття ізоляції та допомагає впоратися з труднощами.

У заході взяли участь викладачі та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія освітньої програми «Психологія» кафедри психології та соціології, викладачі кафедри здоров’я людини та фізичного виховання Факультету здоров’я людини разом із деканом факультету.