Відбулося вдосконалення навчальних програм ще 13 дисциплін

Одинадцять викладачів та аспірантів кафедр: машинобудування та прикладної механіки; електричної інженерії; хімічної інженерії та екології; фармації, виробництва та технологій СНУ ім. В. Даля пройшли підвищення кваліфікації з питань автоматизації технологічних процесів з вересня 2023 по січень 2024 року.

Метою було вдосконалення освітніх програм та підвищення якості підготовки студентів спеціальностей 131 – Прикладна механіка; 133 – Галузеве машинобудування; 141 – Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка; 161 – Хімічні технології та інженерія; 184 – Гірництво; 226 – Фармація, промислова фармація; 263 – Цивільна безпека. Організаторами курсів виступили компанія Festo та Проєкт USAID “Економічна підтримка України”.

Festo є світовим лідером у сфері технологій автоматизації та лідером світового ринку технічного навчання та підвищення кваліфікації. Одним з основних завдань компанії є встановлення зв’язків між промисловістю та освітою.

Відбулося вдосконалення навчальних програм ще 13 дисциплін

Учасники курсів опанували наступні навчальні модулі:

• AUT111 Автоматизовані системи управління технологічним процесом.
  • PLC211, Програмування контролерів Siemens S7-300, S7-400.
  • IOT111, Промисловий Інтернет речей (IIoT). Інтеграція рівня Edge за допомогою Node-RED.
  • ED121, Загальнопромисловий частотний перетворювач SINAMICS G120.
  • PN111+РN121 Сучасна промислова пневматика.
  • TTT111, Ключові навички успішного тренера.

Тривалість кожного навчального модуля – 4 кредити ЄКТС (120 годин).

За результатами навчання викладачі оновили навчальні програми таких дисциплін: «Електротехніка та електромеханіка», «Електричні машини та апарати», «Автоматизовані електроприводи», «Мікропроцесорна техніка», «Інформаційні мережі в електротехнічних системах», «Електромехатроніка», «Автоматизація та промислові контролери», «Електротехніка, електроніка та мікропроцесорна техніка», «Гідропневмоприводи», «Основи технологічного проєтування виробництв», «Технологія вдосконалення систем розробки гірських порід і техногенних родовищ», «Стан та організація охорони праці при виконанні робіт із підвищеною небезпекою», «Технологія фармацевтичних препаратів».

За результатами навчання наступні викладачі та аспіранти отримали сертифікати міжнародного зразка: Кудрявцев Сергій Олександрович; Зубцов Євген Іванович; Руднєв Євген Сергійович; Романченко Юлія Андріївна; Морнева Марина Олегівна; Романченко Олексій Володимирович; Мелконов Григорій Леонідович; Логунов Олександр Миколайович; Шумакова Тетяна Олександрівна; Тарасов Вадим Юрійович; Попович Віталій Анатолійович.

Створення цього допису стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), згідно з умовами гранту, наданого ГО «Міжнародна фундація розвитку» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка України». Зміст цього допису є відповідальністю ГО «Міжнародна фундація розвитку» та необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.