Завідувачка кафедри технологій легкої промисловості Факультету інженерії Галина Ріпка стала експерткою Національного агентства кваліфікацій за підтримки Міністерства освіти і науки України в рамках Проєкту Erasmus+ «Мікрокваліфікації на основі MOOC для професійного розвитку викладачів».
Проєкт CRED4TEACH відповідає потребам закладів вищої освіти та осіб, які приймають рішення в галузі освіти в Україні, Албанії та Чорногорії щодо забезпечення високоякісного, оперативного, інклюзивного, гнучкого та компетентнісно-орієнтованого навчання для викладачів без відриву від роботи в освітніх секторах. Участь у проєкті CRED4TEACH дає змогу зміцнити інституційний потенціал надання мікрокваліфікацій на основі масових відкритих онлайн-курсів (MOOC) шляхом проведення тренінгів, створити національні та інституційні фреймворки щодо присвоєння мікрокваліфікацій, а також популяризувати досягнуті результати через широкомасштабну кампанію їх розповсюдження.
Система кваліфікацій дає механізм швидкого й якісного наповнення ринку праці кваліфікованими працівниками, особливо це стосується мікрокваліфікацій.
Мікрокваліфікація – формальний підсумок (документ) невеликого за обсягом навчання, який засвідчує здобуття особою визначеної сукупності результатів навчання. Ці результати навчання мають бути оцінені на основі зрозумілих критеріїв.
Враховуючи політику навчання протягом усього життя, мікрокваліфікації є невід’ємним атрибутом сучасності. Нові технології, зелений та цифровий перехід змінюють попит на навички. Заклади вищої освіти повинні зробити навчання більш адаптованим до індивідуальних потреб, це пов’язано з конкретними навичками/компетенціями, вирішенням нової задачі на виробництві, зі швидким реагуванням щодо змін на ринку праці, забезпечення швидкого доступу до нового виду діяльності тощо.