Початок нового проєкту міжнародного співробітництва

Відбулася довгоочікувана онлайн-зустріч представників Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля з уповноваженими особами Університету штату Джорджія (США) для обговорення перспектив співпраці. Захід був організований Луганською обласною державною адміністрацією, яка є давнім і надійним партнером університету та прагне залучити СНУ ім. В. Даля і ЛНУ ім. Т. Шевченка до нового міжнародного проєкту.

Присутній за зустрічі Володимир Різніченко, Третій секретар Посольства України в США, висловив подяку всім науковцям, які планують взяти участь у проєкті.

ЛОДА представляли двоє співробітників Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зв’язків. Модератор заходу Олена Гемусова, заступник директора – начальник управління зовнішніх відносин, промоції та інноваційного розвитку, подякувала представникам Університету штату Джорджія за підтримку й розповіла про заплановані ЛОДА активності, у тому числі підготовку фотовиставки про досягнення Луганщини, на якій будуть представлені також регіональні ЗВО. Євгеній Целіщев, заступник начальника офісу міжнародної технічної допомоги, начальник офісу залучення міжнародної технічної допомоги, розповів про власний досвід інтернаціоналізації та побажав успіху присутнім педагогам.

Початок нового проєкту міжнародного співробітництва

Куратором проєкту, що поєднає зусилля викладачів Університету штату Джорджія та СНУ ім. В. Даля й ЛНУ ім. Т. Шевченка, стане Джон Д. Бантинг – доктор філософії, старший викладач і директор програми інтенсивного вивчення англійської мови кафедри прикладної лінгвістики Університету штату Джорджія. Він є давнім другом України й широко відомий як талановитий лінгвіст і тренер, який навчає англійської мови зацікавлених осіб з усього світу.

Містер Бантинг розповів про свій університет, який поєднує 9 коледжів різної спеціалізації, і перспективи подальшого співробітництва з науковцями Луганщини. Він наголосив, що місія присутніх – глобалізація, побудова надійних зав’язків між установами, підписання договору про співпрацю з університетами регіону.

Робін Кеті, співробітниця Університету штату Джорджія, сказала, що з нетерпінням чекає на кооперацію з філологами СНУ ім. В. Даля, яких представляли викладачі факультету гуманітарних і соціальних наук. 

Руслан Галгаш, проректор з науково-педагогічної роботи, економіки й розвитку СНУ ім. В. Даля, розказав американським гостям про проблеми переміщених університетів. Він зауважив, що для ВПО, які втратили домівки, робота в університеті є важливою опорою, яка дозволяє будувати спільне майбутнє. Р. Галгаш пообіцяв найближчим часом підготувати більш детальні пропозиції щодо співпраці, особливо у сфері науки. Він окреслив переваги останніх проєктів СНУ ім. В. Даля, у тому числі інноваційного парку й Центру ветеранського розвитку.

Початок нового проєкту міжнародного співробітництва

Олена Середіна, начальник відділу міжнародних проєктів і програм, розповіла про історію й поточний стан університету, який є двічі переміщеним. Вона наголосила, що попри базування СНУ ім. В. Даля в новому приміщенні в Києві й допомогу міжнародних партнерів, університет має нагальну потребу в офісній техніці, навчальному обладнанні, меблях, генераторах.  

Інна Семененко, професор кафедри економіки й підприємництва та керівниця Ресурсного центру зі сталого розвитку, висвітлила співпрацю СНУ ім. В. Даля з американськими організаціями й установами. Вона акцентувала увагу на 3 проєктах, фінансованих USAID, розробці плану з кризового менеджменту за сприяння DG-East, участі у проєкті HOVERLA, спрямованому на розвиток місцевого самоврядування в Україні.

Усі присутні наголосили на важливості міжнародної підтримки України у воєнний час і подякували американському народу за допомогу.

Науковці СНУ ім. В. Даля висловлюють велику вдячність організаторам заходу – фахівцям Луганської обласної державної адміністрації за співробітництво і підтримку.

Робота над новим міжнародним проєктом СНУ ім. В. Даля триває. Бажаємо всім залученим до нього натхнення й успіхів!