Проблематика:

Дослідження і розробка технології на стику ключових перспективних технологій володіють потенціалом для забезпечення новітніх технологічних мікро-нано-біо інтегрованих систем (МНБІС) платформами, що дозволять підвищити можливості відчувати, виявляти, аналізувати, контролювати і впливати як на явищ від макро (тіло, орган, тканини) до наномасштабу (молекули, гени). Ці розробки володіють високим потенціалом для сприяння індивідуальної і профілактичної охорони здоров’я. Тим не менш, перехід лабораторно-апробованих концептів до клінічних умов за участю доклінічних і клінічних випробуваннь, прототипів і впровадження в несерійне виробництво на сьогодні затримується. Як результат, розвиток бізнесу та зростання ринку, як і раніше обмежені. Завдання полягає в тому, щоб принести нові перспективні лабораторно-апробовані концепції спрямовані на вирішення пріоритетних потреб охорони здоров’я з лабораторії в клініку.


Область застосування:

основний акцент робиться на на впровадження в клінічне застосування нових МНБІС платформ, методів і систем, які вже були протестовані в лабораторних умовах. Пропозиції повинні стосуватися одного або більше з наступних питань:

а. In vitro/in vivo діагностика, спрямована на покращення якості життя;

б. Моніторинг терапії.

Пропозиції повинні звернути особливу увагу на проблематику збору клінічних даних, наприклад, для медичних регуляторних документів або підвищення епідеміологічного моніторингу та систематики симптомів. Пропоновані заходи повинні братии до уваги специфічні аспекти статевої рівності. Пропозиції повинні демонструвати чітку відповідність до чинного документу Good Laboratory Practice / Good Manufacturing Practice, і узгоджуватися з ISO та іншими нормативними актами (як національними, так і європейськими). Перехід від доклінічної фази до клінічних випробувань, в тому числі проектування і виготовлення у відповідному обсязі для клінічних випробувань (невеликі серії), доклінічні та ранньо-клінічні випробування є необхідною частиною виконання роботи. Увага повинна бути приділена вимогам до оцінки технологій охорони здоров’я (ТОЗ). Питання стандартизації повинні бути прийняті до уваги в разі потреби.

Діяльність, як очікується, почнеться в з TRL 3/4 і досягне рівня 5-6. Участь малих і середніх підприємств з R & D потужностями вітається. Європейська комісія вважає, що пропозиції, що претендуватимуть на фінансування з боку ЄС в діапазоні 3 -5 млн EUR дозволять вирішувати цю задачу. Пропозиції, що передбачатимуть інші рівні фінансування також будуть розглянуті.


Очікуваний ефект:

Пропозиції повинні вирішити одну або більше з наступних проблем і забезпечити підходи для чисельної оцінки та моніторингу ефективності виконання роботи.

  • Адресні пріоритетні потреби у діагностиці охорони здоров’я та / або моніторингу терапії, для покращення стану пацієнтів;
  • Забезпечення доступних систем з унікальними характеристиками, що задовольняють конкретні вимоги в галузі охорони здоров’я; прогрес у розвитку передових інтегрованих МНБІС базованих платформ для діагностики ;
  • утвердження світового класу Європейської промисловості за рахунок конкурентоспроможної R & D та індустріальної компетентності в інтеграції Мікро-нано-біо систем для діагностичних медичних засобів;
  • Зміцнення виробничих вартісних ланцюжків та прогрес в ринкових відносинах;
  • Раннє залучення регулюючих органів і пацієнтів до нових розробок.

Пропозиції повинні включати бізнес-плани і стратегію експлуатації.


Тип дії:

Наукові дослідження та інновації дії