Для студентів провели воркшоп з медіаграмотності та розвитку критичного мислення

Доцентка кафедри політології та міжнародних відносин СНУ ім. В. Даля Олена Карчевська провела в онлайн-форматі воркшоп з медіаграмотності та розвитку критичного мислення «Соціальні медіа й мій цифровий слід» для студентів Факультету міжнародних відносин.

Захід відбувся в межах реалізації програми «Розумію» за підтримки ГО «Інша Освіта» в партнерстві з Deutsche Welle Akademie та Федерального міністерства для економічної співпраці та розвитку Німеччини.

Під час заходу здобувачі вищої освіти факультету дізналися про особливості функціонування нових цифрових медіа, засвоїли навички роботи з програмами для інтерактивного голосування, обговорили безпекові аспекти користування соціальними мережами. Особливу практичну цінність мав інтегрований у захід практикум з аналізу цифрових слідів, аспектів збору інформації з відкритих профілів та пов’язаних з цим ризиків. Діалоговий формат зустрічі дозволив з’ясувати, що всі учасники підтримують свою присутність у соцмережах, однак у більшості випадків не приділяли уваги питанням захисту своїх персональних даних та приватної інформації. Відтак інформація про власну мережеву безпеку викликала неабияку цікавість студентів.

Ще один напрям воркшопу – розширення й опанування інструментарію, який дозволяє більш продуктивно працювати онлайн. Розширення форм комунікації у навчальному процесі як в університеті, так і в інших ком’юніті однозначно підвищують ефективність засвоєння нових знань.

Наголосимо, що медіаграмотність є ефективним засобом протидії інформаційним впливам ворога, тому кафедра політології та міжнародних відносин продовжуватиме серію пізнавальних івентів для молоді.