Професорка СНУ ім. В. Даля на міжнародній конференції

Професорка кафедри філософії, культурології та інформаційної діяльності СНУ ім. В. Даля Ольга Смоліна взяла участь у міжнародній конференції «Монашеството и българската историопис от XVIII век – извори, употреби, интерпретации» («Чернецтво і болгарська історіографія XVIII століття – джерела, використання, інтерпретації»), яка проходила у Софійському університеті імені Клімента Охридського. У ній взяли участь доповідачі з Болгарії, Греції, США, України.

Конференцію було присвячено 300-річчю з дня народження Паісія Хіландарського, відомого аскета, письменника й одного із «пробуджувачів» болгарської національної свідомості.

Професорка СНУ ім. В. Даля на міжнародній конференції

У своїй доповіді Ольга Смоліна проаналізувала прояви патріотизму й пошуки національної ідентичності в християнстві, зокрема у його болгарському й українському варіантах. Це створює певний парадокс, адже християнство декларує себе як позанаціональна і позадержавна релігія. Нею було також зазначено, що цікавим фактом є те, що тяга до національного найпотужніше виявлений саме у чернецтві, яке, здавалося б, повинно найбільш концентровано й автентично представляти християнські настанови.