Ольга Поркуян взяла участь у Віртуальній академії управління наукою (Virtual Academy on Science Management)

Ректорка СНУ ім. В. Даля, д.т.н., проф. Ольга Поркуян представила кейс відновлення діяльності двічі переміщеного університету на зустрічі з німецькими і українськими колегами в рамках Віртуальної академії управління наукою (Virtual Academy on Science Management).

Ольга Поркуян розповіла учасникам заходу про виклики, які стояли перед СНУ ім. В. Даля у 2014 році, про досягнення команди університету протягом останніх 8 років, про Раду ректорів переміщених університетів та її діяльність задля відновлення переміщених закладів вищої освіти, а також про переміщення університету у 2022 році та активну спільну діяльність викладачів і студентів для евакуації населення Сєвєродонецька, відновлення діяльності факультетів і кафедр тощо. Доповідачка представила напрями впливу військових дій на українські університети і розповіла про виклики у провадженні наукових досліджень під час військових дій.

У заході взяли участь також й інші співробітники університету.

Зокрема, Яна Чанкотадзе, фахівчиня відділу міжнародних проєктів і програм, яка розповіла про студентське життя в переміщеному університеті та різноманітні студентські ініціативи.

Інна Семененко, завідувач кафедри економіки і підприємництва, показала загальну ситуацію щодо впливу війни на освітні установи в Україні та розповіла про довгострокові і короткострокові потреби переміщених університетів.

Олена Середіна, керівниця відділу міжнародних проєктів і програм, виступила модератором однієї з груп, яка обговорювала питання можливої співпраці німецьких та українських закладів вищої освіти.

Модератором заходу виступила Наталія Бутич, регіональний координатор Центральної та Східної Європи міжнародного офісу Ганноверського Університету імені Лейбніца (Німеччина).

Віртуальна академія є спільною ініціативою Мережі управління наукою в Німеччині (Netzwerk Wissenschaftsmanagement) і Професійної мережі менеджерів освіти і науки України (PNRM Ukraine). Метою віртуальної академії було налагодження освітянської та наукової комунікації, обмін досвідом та формування міжнародної мережі менеджерів освіти та науки. Управлінню наукою і освітою в переміщених університетах було присвячено окремий воркшоп, який відвідали науковці з різних куточків Німеччини і України.