Представники СНУ ім. В. Даля взяли участь у І Міжнародній науково-практичній конференції «Особистість, університет, суспільство: виклики взаємодії та розвитку»

В університеті продовжується реалізація проєкту ЄС «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад»/«Reinventing displaced universities: enhancing competitiveness, serving communities» (REDU). Важливим заходом, який підсумовує певні підсумки реалізації проєкту в цьому році стала І Міжнародна науково-практична конференція «Особистість, університет, суспільство: виклики взаємодії та розвитку», яка відбулася в онлайн форматі.

В конференції взяли активну участь представники партнерів проєкту (Інститут вищої освіти НАПН України, СНУ ім. В. Даля, МДУ, British Council), МОН України, органів влади та бізнесу, міжнародні експерти. На сесіях конференції було обговорено ряд важливих питань щодо трансформації вищої освіти в Україні, впливу війни та завдань післявоєнного відновлення, трансформації переміщених університетів.

Світлана Калашнікова, керівниця Проєкту ЄС «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад»/«Reinventing displaced universities: enhancing competitiveness, serving communities» (REDU), радниця при дирекці Інституту вищої освіти НАПН України, національна експертка з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+, у вступному слові привітала учасників і повідомила про мету конференції.

Учасники конференції почули інформацію стосовно політики профільного міністерства стосовно переміщених вишів, їхніх ресурсів і спроможності до відновлення і розвитку, подолання виснаження співробітників  після війни.

Олег Шаров, генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України, національний експерт з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+, у своєму виступі наголосив, що переміщені університети завдяки неймовірним зусиллям відновлюють сьогодні свою діяльність. 70% успіху евакуації та відновлення  у цьому році належить активності та ініціативності співробітників університетів, завдяки яким три переміщені університети у цьому році набрали більше студентів на перший курс, ніж у минулому, що приємно вражає.

Цікавими думками обмінялися і поділилися експерти, які вже працювали з представниками двох переміщених університетів.

Dr. Charles Knight, Senior Consultant, AdvanceHE (Сполучене Королівство), доповів про свій досвід створення важливої взаємодії суспільства та університетів.

Gerrit Jan Schep, Associate Expert for VNG International (Нідерланди), розказав про роль університетів у розвитку громад і антикризовий менеджмент для переміщених інституцій.

Dr. Helen O’Keeffe (Сполучене Королівство), доповіла про програму для дітей і молоді «Боротьба із меланхолією».

Університетську спільноту представили наступні доповідачі:

• «Розвиток переміщеного університету: проблеми та перспективи» – Олексій Целіщев, проректор з наукової роботи,
  • «Роль університетів у регіональному розвитку на засадах смартспеціалізації» – Наталія Швець, доцентка,
  • «Цінності переміщеного університету: особистість та джерела розвитку» – Руслан  Галгаш, проректор з науково-педагогічної роботи, економіки та розвитку,
  • «Студентське життя у переміщеному університеті» – Яна Чанкотадзе, спеціалістка відділу міжнародних проєктів і програм, голова ГО «Лабораторії розвитку Луганщини»,
  • «Університетська спільнота: реалізація антикризових заходів в умовах воєнного стану» –  Яна Білоус, доцента кафедри публічного управління, менеджменту та маркетингу, голова Благодійної організації «Благодійний фонд «Новий університет»,
  • «Партнерство університету та громадськості задля просування спільних цінностей» – Сергій Кудрявцев, декан Факультету інженерії, голова ГО «Фундація «Простір»,
  • «Формуванні правової культури особистості та суспільства: взаємодія організацій громадянського суспільства з юридичними кліниками (на прикладі спільної проєктної діяльності)» – Галина Татаренко, завідувачка кафедри конституційного права, голова ГО «Фундація «Жіноча ініціатива», керівниця Юридичної клініки PRO BONO.