Майбутні політологи та міжнародники долучилися до обговорення плану дій міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Здобувачі вищої освіти юридичного факультету, майбутні політологи та фахівці з міжнародних відносин, закінчили виробничу практику участю в онлайн обговоренні дворічного плану дій з міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Студенти вносили пропозиції та активно дискутували стосовно створення прозорого та підзвітного врядування, чутливого до потреб громадян. Новий дворічний план дій формується з урахуванням позицій молодіжної генерації, оскільки саме вона має задати напрямки оновлення та розвитку сучасного світу.

Україна – учасниця Ініціативи з 2011 року, дня її заснування. Наразі ця міжнародна співпраця об’єднує 78 країн та 76 субнаціональних урядів. Ініціатива має вагомі попередні результати: е-декларування, вебпортал декларацій про доходи, майно і витрати державних службовців; електронна система публічних закупівель «ProZorro/DoZorro»; електронні петиції, електронні звернення; єдиний вебпортал використання публічних коштів, системи «Прозорий бюджет» та «Бюджет для громадян» тощо.

Попереду ще багато роботи: проведення електронних консультацій, погодження проєкту плану; уточнення заходів з експертами, представниками громадськості; доопрацювання та внесення його на розгляд Уряду. Студенти університету готові й надалі брати участь у роботі над Ініціативою – від створення дворічних планів дій та їх реалізації до моніторингу та оцінювання прогресу.