Гостьова лекція для майбутніх модельєрів

Студенти кафедри технологій легкої промисловості Факультету інженерії  СНУ ім. В. Даля відвідали гостьову онлайн-лекцію професорки Київського національного університету технологій та дизайну Калини Пашкевич на тему: «Розробка колекцій одягу: етапи, джерела натхнення, дизайнерські практики світових Будинків моди» в рамках вивчення освітніх компонент «Проєктування художніх систем одягу», «Комп’ютерний дизайн одягу», «Стиль і дизайн» освітньої програми «Дизайн-технології, конструювання та сучасне оздоблення виробів легкої промисловості».

Лекцію прослухали понад 70 учасників: викладачі, а також студенти бакалаврського, магістерського рівнів та аспіранти Київського національного університету технологій та дизайну, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Кишинівського державного педагогічного університету імені І. Крянге (Молдова), Хмельницького національного університету, Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди.

Гостьова лекція для майбутніх модельєрів

Студенти дізналися про методи створення ескізів моделей одягу, джерела натхнення, сучасні проєктні практики українських дизайнерів, а також технології виготовлення й оздоблення моделей одягу світових Будинків моди (Jean-Paul Gaultier, Coco Chanel, Dior, Dolce&Gabbana). На конкретних прикладах спікерка проаналізувала принципи трансформації творчого джерела у форму костюму, що починається з копіювання першоджерела, представленого у вигляді фотографій, творів живопису, музейних експонатів тощо. Поговорили про цифрове мистецтво.

Гостьова лекція для майбутніх модельєрів

Відбувся обмін досвідом підготовки дизайнерів одягу та фахівців фешн-індустрії в закладах вищої освіти. Колеги обмінялись думками щодо методик викладання та формування змістовних складових компонентів освітніх програм.

Гостьова лекція для майбутніх модельєрів

На лекції були присутні Галина Ріпка, завідувачка кафедри технологій легкої промисловості СНУ ім. В. Даля, Єуджен Рябенькій, лектор факультету образотворчого мистецтва та дизайну КДПУ ім. І. Крянгє (Молдова), Ельвіра Базилюк, завідувачка кафедри дизайну ХНУ, Лариса Григорова, завідувачка кафедри дизайну ХНПУ ім. Г. С. Сковороди та інші.

Гостьова лекція для майбутніх модельєрів

Захід відбувся в рамках договору про співпрацю між Східноукраїнським національним університетом імені Володимира Даля та Київським національним університетом технологій та дизайну.

Гостьова лекція для майбутніх модельєрів

Пашкевич Калина Лівіанівна – докторка технічних наук, професорка, членкиня Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України, заступниця голови спеціалізованої вченої ради Д 26.102.07 КНУТД, заступниця головного редактора наукового фахового журналу «Art&Design» (КНУТД, категорія Б), заступниця голови оргкомітету міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми сучасного дизайну» КНУТД (2018-2023рр.), членкиня Наукової ради МОН України, членкиня Національного фонду досліджень України. Має нагрудний знак «Відмінник освіти України».