Приклади виконання Етичного кодексу журналіста в Норвегії

Відбулась чергова лекція міжнародного сертифікатного курсу «Правдива журналістика: навіть коли боляче», організованого у партнерстві СНУ ім. В. Даля і ГО «Платформа студентської журналістики».

Матіас Веделер, радник Норвезької Прес Ради, яка виконує функції громадського регулятора у конфліктах щодо порушення прав і дотримання стандартів журналістики, розповів студентам про специфіку застосування Етичного кодексу журналіста в Норвегії.

Лекцію було побудовано у форматі аналізу та обговорення конфліктних ситуацій щодо порушення прав або завдання шкоди репутації певних осіб чи організацій через публікацію матеріалів у норвезьких виданнях. Лектор надавав описи кейсів, серед яких були: справа про недбалість лікаря, припущення про можливість шпіонської діяльності членів парафії російської православної церкви у місті Берген (Норвегія), скарга Посла України в Норвегії на один із місцевих телеканалів за поширення російської пропаганди. Слухачам пропонувалось вирішити, чи дійсно в оскаржених публікаціях були порушені певні норми Кодексу етики журналіста. Після цього лектор наводив детальний аналіз і обґрунтування кожної ухвали Норвезької Прес Ради.

У лекції взяли участь студенти не лише Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, а й інших університетів України: Житомирського державного університету імені Івана Франка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Львівського національного університету імені Івана Франка, Сумського державного університету, Національного університету «Київський політехнічний інститут», Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Університету імені Короля Данила та інших.

Під час події учасники спілкувались англійською мовою. Наступна лекція відбудеться 18 квітня.

Олександр Баранчук, студент ЖУР-23д