Далівка взяла участь у міжнародному форумі з європеїзації

Доцентка кафедри філософії, культурології та інформаційної діяльності Наталія Шелковая, яка є запрошеним дослідником в університеті Ґраца (Австрія), взяла участь у панельній дискусії «Майбутнє Європи у світлі війни Росії проти України» у межах Міжнародного форуму «Вимір європеїзації» (м. Ґрац, Австрія).

Головними спікерами у дебатах були чотири висококласні експерти, що обговорювали наслідки війни в Україні для Європи. Голова Українського інституту в Лондоні та історик, доктор Олеся Хромейчук обмірковувала ідеї Європи щодо Україні та важливість переосмислення європейських ідей щодо сходу України.

Доктор Фабіан Зуліг, керівник відомого аналітичного центру European Policy Center в Брюсселі зробив аналіз ситуації, а саме припустив, що може означати війна для європейської інтеграції з точки зору ЄС. Доктор Веліна Чакарова, директорка Австрійського інституту європейської політики та політики безпеки (Austrian Institute for European and Security Policy) представила наслідки політики безпеки. Доктор Ведран Длігіч з Австрійського інституту міжнародних справ (Austrian Institute for International Affairs) обговорював, серед іншого, чому війни в колишній Югославії лише слабо закріплені в європейській свідомості.

Модератором дискусії став професор університету Граца, директор Центру досліджень Південно-Східної Європи (Zentrum für Südosteuropastudien) Флоріан Бібер.

Учасникам дискусії було запропоновано по-різному поглянути на те, що означає війна в Україні для Європи, і поміркувати над різними відповідями в Європі на російську агресію.

Головними питаннями, які аналізували експерти та учасники Форуму, були: чи справді війна була «Zeitenwende» (поворотним моментом) для Європи; як і чому багато західноєвропейських політичних та інтелектуальних еліт «забули» європейські війни з 1945 року; як нам потрібно деколонізувати не лише історію Східної Європи, а й європейські дискурси про її Схід; як міг і повинен змінитися ЄС у світлі цього досвіду як для себе, так і щодо України?

Дебати транслювалися у прямому ефірі та були викладені на Youtube:

Після панельної дискусії всі учасники та відвідувачі мали можливість продовжити бесіду на прийомі.


✅ Долучайтесь до далівської спільноти на офіційних каналах комунікації університету snu.edu.ua:

Твій шлях до успіху починається тут!