Далівці обговорили програму НАТО «Наука заради миру та безпеки»

Ректорка університету, проф. Ольга Поркуян зустрілася з далівцями для обговорення своєї участі в спільному заході в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, організованому Центром інформації та документації НАТО в Україні.

До зустрічі, організованої  Центром регіональної безпеки СНУ ім. В. Даля, були запрошені викладачі, здобувачі вищої освіти та усі бажаючі, які мали змогу обмінятися думками із запропонованої тематики. Загалом у заході взяли участь більше 110 учасників з усіх структурних підрозділів університету.

Далівці обговорили програму НАТО «Наука заради миру та безпеки»

Ольга Поркуян виклала сучасне бачення розвитку відносин між Україною та НАТО, задеклароване у Брюсселі, навела факти підтвердження незмінності курсу на їх зближення та усілякої допомоги з боку Альянсу на шляху до нашої перемоги.

Далівці обговорили програму НАТО «Наука заради миру та безпеки»

На зустрічі обговорювалися питання відносин між НАТО та Україною, співпраці НАТО з Україною в рамках програми “Наука заради миру та безпеки” (НМБ), кліматичної та енергетичної політики Альянсу та стратегічних комунікацій НАТО.

Далівці обговорили програму НАТО «Наука заради миру та безпеки»

Також було обговорено збільшення можливостей для започаткування та реалізації наукових проєктів українських вчених під егідою НАТО, яке відбулося в 1991 році. У рамках програми НМБ спільна робоча група з питань науки і довкілля сприяє визначенню пріоритетних галузей практичного наукового співробітництва.

Далівці обговорили програму НАТО «Наука заради миру та безпеки»

З початку російської агресії у 2014 році було активізовано співпрацю з Україною у галузі цивільної науки і технологій, пов’язаних з безпекою. Відтоді Україна є найбільшим отримувачем грантів НАТО за програмою НМБ. Пріоритетні галузі наукового співробітництва з Україною у рамках програми НМБ такі: боротьба з тероризмом, захист від хімічних, біологічних, радіоактивних та ядерних (ХБРЯ) речовин, передові технології, енергетична безпека і безпека довкілля. Особливо відзначається внесок України до програми «DEXTER» під егідою НМБ, спрямованої на розробку інтегрованої системи виявлення у громадських місцях вибухівки і вогнепальної зброї.