Стан «Цифрового університету» і показники ефективності з міжнародної діяльності обговорили на ректораті

Чергове засідання ректорату відбулося під головуванням ректорки Ольги Поркуян.

Перший проректор Дмитро Марченко доповів про інформаційне забезпечення освітнього процесу: стан наповнення ресурсів електронного університету, портфоліо освітніх програм.

Наповнення електронного «Цифрового університету» постійно оновлюється і удосконалюється, в тому числі це відбувається зараз при підготовці до весняного семестру. Це електронний розклад, інтерфейс системи ручного виведення розкладу, функціонал формування гіперпосилань по дисциплінам, система підключення до занять онлайн та курсів в Moodle, електронний розклад разом з модулем електронного журналу присутності, система моніторингу відвідуваності занять, алгоритм подвійного резервного копіювання, платформа інституційного репозитарію, система корпоративних календарів, технічна підтримка, інформаційний відеоконтент, хмарне середовище для зберігання файлів документів кафедр.

Доповідач також представив інформацію щодо повноти портфоліо освітніх програм по всіх факультетах. Було зазначено, що крім законодавчих вимог до цих документів є нормативні документи університету, вимоги яких теж треба виконувати, зокрема додавати відгуки роботодавців. Про важливість цієї роботи свідчать результати анкетування здобувачів вищої освіти, які свідчать про те, що деякі портфоліо ОП не мають достатньої інформації, щоб визначитися з дисциплінами вільного вибору.

Ольга Поркуян проаналізувала показники виконання KPI у 2022/2023 рр. по всім напрямкам – звернула увагу, що досить складними для виконання показниками є: збільшення обсягу надходжень до спеціального фонду за результатами наукових та науково-технічних робіт за проектами міжнародного співробітництва, за результатами наукових і науково-технічних робіт за господарськими договорами та за результатами надання наукових послуг; збільшення кількості спеціалізованих лабораторій, сучасних мультифункціональних освітніх просторів, створених за участі організацій міжнародної технічної допомоги, а також надала аналіз по KPI для всіх факультетів і зауважила, що наразі готується Наказ щодо зміни KPI та терміну звітності по ним.

Щодо запланованих ключових показників ефективності з міжнародної діяльності у 2022/2023 рр. та заходів з їх досягнення доповів проректор з науково-педагогічної роботи, економіки і розвитку Руслан Галгаш.

Доповідач зазначив, що показників за звітний період було досягнуто, і детально розповів про кожний показник, методи його розрахунку та способи  досягнення: збільшення у загальній кількості аудиторних годин частки аудиторних годин, протягом яких викладання навчальних дисциплін здійснюється англійською, французькою та німецькою мовами; збільшення частки здобувачів вищої освіти, які беруть участь у програмах міжнародної академічної мобільності (обсяг – не менше 4 кредитів ЄКТС (120 годин), за календарний рік); збільшення кількості штатних науково-педагогічних та наукових працівників, які беруть участь у програмах міжнародної академічної мобільності (обсяг – не менше 4 кредитів ЄКТС (120 годин), за календарний рік); участь у міжнародних, національних та регіональних проєктах (дослідницьких, освітніх, соціальних та інших). Також доповідач звернув увагу на те, що показників по університету досягнуто, але внесок кафедр є нерівномірним, бо одні кафедри виконують показники із надлишком, інші – недовиконують.

Руслан Галгаш також надав інформацію щодо входження університету в рейтинг QS та його критерії.