Студенти СНУ ім. В. Даля пройшли навчання у проєкті DevelopMental модулю Жана Моне програми Erasmus+

Студенти спеціальності 053 Психологія пройшли навчання у проєкті DevelopMental модулю Жана Моне програми Erasmus+ на тему «Впровадження Європейської рамкової програми дій щодо психічного здоров’я і благополуччя».

Учасники – студенти різноманітних освітніх програм закладів вищої освіти, дотичних до проблем психічного здоров’я, з різних регіонів України, серед яких: Волинський національний університет імені Лесі Українки (організатори), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Тернопільський національний педагогічний університет, Луцький педагогічний коледж.

Формат навчання – командно-орієнтований. Завдяки роботі тренерської команди (а особливо координаторки проєкту, д.псих.н., професорки Лариси  Засєкіної) були відпрацьовані питання, пов’язані із міфами про психічні розлади, характеристики та порівняльні аналізі систем охорони психічного здоров’я Європи та України, стигматизацією психічних захворювань, громадські резильєнтності з точки зору посилення співпраці між владою та громадянами, створення центрів психологічної допомоги населенню та центрів громадської резильєнтності, цифровізації Mental Health, інструментам спільної політики ЄС стосовно розумного розвитку у контексті психічного здоров’я.

Учасники представили командні проєкти з питань розвитку громадської резилієнтності, покращення психічного здоров’я в організаціях, планування розвитку розумного міста для забезпечення психічного здоров’я його громадян, психосоціальної підтримки вчителів і учнів у школах. Ці проєкти можуть бути успішно реалізованими з допомогою відповідних фондів.

У заході взяли участь здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 053 Психологія (ОП «Психологія») кафедри психології та соціології Семенов Кирило, Мороз Володимир, Гончарова Надія, Ганічева Ганна.