СНУ ім. В. Даля був представлений на конференції «Вища освіта в турбулентні часи: на шляху до європейської мережі та інтеграції»

Декан аграрного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Лілія Мартинець взяла участь у конференції «Higher Education in Turbulent Times: Towards European Networking and Integration», яка проходила на базі Українського центру Університету Вітовта Великого (м. Вільнюс, Литва) за підтримки офісу Президента Литви та Посольства України в Литві.

Учасників конференції привітали перша леді Литви Діана Науседене, ректор Університету Вітовта Великого Юозас Авгутіс, представник Європейської комісії в Литві Маріус Вашчега, які висловили слова підтримки на адресу України, що переживає непрості часи. У виступах було підкреслено, що необхідно продовжувати пошук можливих рішень та розвивати дискусії про особисте майбутнє Литви і майбутнє Української держави в Європейському союзі, у світовій сім’ї демократичних вільних держав.

З привітальним словом виступила також перша леді України Олена Зеленська, яка подякувала Литві за підтримку громадян України, висловила надію на співпрацю між країнами у сфері ментального здоров’я.

Конференція присвячена галузі освіти. Учасники обговорили багато нагальних тем, зокрема: нові можливості для закладів вищої освіти у спільному створенні Європейського простору освіти та досліджень; нова програма вищої освіти; інноваційна та інклюзивна педагогіка.

Загальна мета конференції – поділитися та обговорити можливості закладів вищої освіти з України та країн-членів ЄС, які могли б підтримувати плавний перехід інтеграції українських закладів вищої освіти до Європейського простору освіти та досліджень.

У конференції взяли участь заклади вищої освіти України, Литви та ЄС, політики, представники дипломатичних місій, інститутів культури та молодіжних організацій.

За підсумками конференції було обговорено участь Університету у проекті Erasmus+, перспективні напрями співпраці за програмами агробіотехнологія, екологія, агроінженерія тощо, заключення меморандуму співпраці між університетами, спрямованого на розвиток освітнього, науково-технічного співробітництва.

Учасники зустрічі висловили впевненість, що ця співпраця допоможе створити нові можливості для подальшої плідної співпраці СНУ ім. В. Даля та Університету Вітовта Великого