Лінгвісти про українське ім’я по батькові

Доцентка кафедри журналістики та українознавчих студій Ірина Глуховцева разом зі студентами спеціальності 014.01 «Середня освіта (українська мова та література)» доєдналися до наукового семінару відділу лексикології, лексикографії та структурно-математичної лінгвістики Інституту української мови НАН України.

Вступне слово виголосила завідувачка відділу, доктор філологічних наук, професор Євгенія Анатоліївна Карпіловська.

Лінгвісти про українське ім’я по батькові

Лекцію «Українське ім’я по батькові і правно-лінгвальне невігластво» презентував доктор філологічних наук, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Нелюба Анатолій Миколайович. Спікер порушив важливі дискусійні питання мовних проблем законодавства і проблем функціонування української мови як державної. Наголосив, що в офіційно-діловому стилі звертання складається з трьох елементів: імені, по батькові та прізвища.

Лінгвісти про українське ім’я по батькові

Цікавим і пізнавальним було обговорення лекції, в якому взяли участь провідні мовознавці, науковці. У дискусії взяв участь запрошений гість – доктор юридичних наук, професор, виконувач обов’язків голови Конституційного суду України Сергій Петрович Головатий, який наголосив на важливості порушеної проблеми, підкреслив, що у юридичній площині ім’я, по батькові, прізвище має надзвичайно вагоме значення, свідчить про те, що ми не безбатченки. Він закцентував увагу на важливості стандартизації та унормуванні ділової мови. До обговорення гострого питання долучилася заступник директора з наукової роботи Інституту української мови НАН України Ніна Георгіївна Горголюк, завідувачка відділу стилістики культури мови і соціолінгвістики, доктор філологічних наук, професор Світлана Олегівна Соколова.