Викладачка СНУ ім. В. Даля провела онлайн-курс для слухачів 10 ЗВО

Викладачка кафедри журналістики та українознавчих студій СНУ ім. В. Даля Наталія Малиновська провела онлайн-курс «Техніка мовлення в ефірних ЗМІ» для слухачів 10 закладів вищої освіти.

«Ми вирішили присвятити цей курс світлій пам’яті легенді українського телебачення, диктору Анатолію Васяновичу, який на початку листопада 2023 року відійшов у засвіти», – розповіла Наталія Малиновська. Вона також додала, що отриманні на курсі знання студенти можуть використовувати не лише під час професійної роботи в телерадіопросторі, а й записуючи власні блоги та подкасти.

Курс розпочався 11 листопада і завершився 23 грудня 2023 року. На урочисте відкриття курсу завітала журналістка, телеведуча легендарного хіт-параду «Територія А», співачка Анжеліка Рудницька. «Зараз кожен із нас є публічною особою, яка веде свої блоги у всіх соцмережах, які тільки існують, ми повинні говорити грамотно, шляхетно, гарно і вміти максимально підкреслити свою унікальність. Кожна людина унікальна, у кожної є свої характерні особливості, кожен із нас має власний тембр голосу, якісь неповторні нотки в ньому. Усі ці характерні особливості вирізняють нас поміж інших. Коли ви багато разів слухаєте один і той самий голос, програму, пісню, ви без фото і відео упізнаєте людину. Якщо ви хочете стати блогером, хочете стати ведучими, то вкрай необхідно опанувати правильну вимову, техніку мовлення», – сказала Анжеліка Рудницька.

Курс складався із семи занять, тобто 14 академічних годин, під час яких учасники розглянули теми: «Дихання та його види», «Мовний апарат та його складові», «Вимова голосних та приголосних звуків», «Інтонація та її види».

Викладачка СНУ ім. В. Даля провела онлайн-курс для слухачів 10 ЗВО

Кожне заняття лекторка Наталія Малиновська розпочинала із розповіді про цікавих особистостей та історичні факти. Під час зустрічей студенти познайомилися із творчістю українського художника Олега Шупляка, із творами аргентинського письменника-психотерапевта Хорхе Букаєм, з родиною журналістів Ігорем Померанцевим (дисидент, радіоведучий) та його сином Пітером Померанцевим (тележурналіст, продюсер, дослідник російської пропаганди), а ще дізналися про поштові марки як елемент гібридної війни та створення позитивного іміджу держави. А напередодні Різдва Наталія Малиновська розповіла про історію української колядки «Щедрик», яка завоювала популярність у всьому світі й була перекладена на іноземні мови, наприклад, “Carol of the bells”, та культурну дипломатію Української народної республіки. Адже тріумф українського «Щедрика» сто років тому – це успіх тодішньої культурної дипломатії Української держави проти «руського міра». Світ відкрив для себе Україну.

Підсумковою заліковою роботою було начитування під запис уривків художніх текстів, зокрема, Лесі Українки «Твої листи пахнуть зов’ялими трояндами», Джорджа Оруела «Колгосп тварин», Марка Твена «Записи в щоденнику», Зої Казанжи «Коли жінка живе одна…», Майка Йогансена «Подорож людини під кепом» та інших.

Після завершення курсу частина слухачів отримала сертифікати про успішне завершення курсу.

На цей онлайн-курс зареєструвалося майже сто слухачів з різних закладів вищої освіти, а саме: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Страсбурзький університет (Франція), Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського, Навчально-науковий інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київський університет імені Бориса Грінченка, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», Національний авіаційний університет, Запорізький національний університет, Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка.

Курс «Техніка мовлення в ефірних ЗМІ» започатковано ГО «Платформа студентської журналістики» у партнерстві з кафедрою журналістики та українознавчих студій Факультету гуманітарних та соціальних наук Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.