Працюємо для Перемоги на рівні культурної дипломатії!

Доцентка кафедри іноземної філології та перекладу Олена Гнєдкова на запрошення партнера по міжнароднjму проєкту COIL, професора Брендона Стоу, провела «Q and A session» за темою «Міжкультурна комунікація: Україна-Америка» для студентів Front Range Community College of Westminster.

Студентів цікавило безліч питань стосовно України, які вони поставили завчасно і продовжували артикулювати під час зустрічі. Так, пані Олена розповіла їм про менталітет і характер українців, про наші мову, звичаї та традиції, про героїчну боротьбу й незламний дух українського народу в протидії збройній агресії росії, познайомила зі Східноукраїнським національним університетом імені Володимира Даля та розказала про кількаразову релокацію через війну, про навчання наших студентів під загрозою ракетних атак і блекаутів, про важливість для України американської допомоги як гаранта дотримання демократичних цінностей та свобод та багато іншого. Наприкінці зустрічі студенти висловили слова щирої підтримки Україні і своїм українським одноліткам, які попри всі складнощі продовжують навчання на Батьківщині, і зізналися, що ця зустріч допомогла їм краще зрозуміти українців та важливість нашої боротьби проти агресора.

Працюємо для Перемоги на рівні культурної дипломатії!

Організатори заходу впевнені, що ця своєрідна «низова» культурна дипломатія, коли промоція України відбувається на рівні міжкультурної комунікації різних освітянських спільнот, особливо для молодого американського покоління, активно не залученого до політичних процесів своєї країни, допомагатиме нашій державі підвищувати ефективність своєї зовнішньої політики, зміцнювати міжнародний авторитет та продемонструвати відкритість нашого суспільства і його демократичні цінності світові.

Культурна дипломатія – той вид публічної дипломатії, своєрідний інструмент «м’якої сили», до якого можуть успішно долучатися перекладачі та освітяни у своїй професійній діяльності, долаючи культурні бар’єри між народами та вплив негативних тенденцій політико-ідеологічного походження, просуваючи в процесі міжкультурної комунікації позитивний імідж України на міжнародній арені, розповідаючи правду про російсько-українську війну, про незламний характер українського народу.