У найпрестижнішій вітчизняній освітянській виставці «Сучасна освіта в Україні», що проводиться за ініціативою Міністерства освіти і науки й Академії педагогічних наук України, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля з 2001 року здобував тільки призові місця.

У цьому ж році трудовий колектив університету одержав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України. А у Міжнародному відкритому рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна» університет був нагороджений Срібним Дипломом та Стелою Срібної Якості в номінації «Якість третього тисячоліття» як вищий навчальний заклад, що найбільш динамічно розвивається. Слід зазначити, що нагороди «Золота фортуна» – найвища сходинка до міжнародного визнання.

У 2002 році на Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта на Україні» університет нагороджений бронзовою та срібною медалями. А Асоціацією ділових кіл (місто Оксфорд, Великобританія) відзначено європейську якість роботи університету.

У 2002 році Європейська Асамблея Бізнесу нагородила СНУ ім. В. Даля медаллю та сертифікатом «За досягнення високої якості, яка відповідає Європейському стандарту».

На Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні – 2003» університет одержав бронзову медаль.

На виставці «Сучасна освіта в Україні – 2004» у номінації «Інноваційні педагогічні технології в навчальному процесі» університет нагороджений золотою медаллю.

У 2004 році СНУ ім. В. Даля першим в Україні приєднався до Великої Хартії Європейських університетів. У наступні роки став повноправним учасником Євразійської Асоціації університетів, Асоціації університетів Карпатського регіону, Міжнародної асоціації університетів.

У 2005 році на Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні – 2005» університет було нагороджено срібною медаллю в номінації «Створення системи підготовки випускників вищих навчальних закладів до конкурентних умов ринку праці».

На виставці «Сучасна освіта в Україні – 2006» у номінації «Впровадження нових форм організації навчально-виховного процесу» університет нагороджений срібною медаллю.

У лютому 2007 року на X ювілейній Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2007» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля нагороджено золотою медаллю в номінації «Модернізація вищої освіти в контексті вимог Болонської конвенції».

На міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні – 2008» університет був нагороджений золотою медаллю у номінації «Інновації у вищій освіті».

Того ж року на IV Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час» (м. Севастополь) виш отримав золоту медаль та диплом у номінації «За підтримку інноваційної діяльності».

У 2008 році університет стає повноправним членом Міжнародної асоціації вищих навчальних закладів університетів.

У 2009 році на виставці «Сучасна освіта в Україні – 2009» Далівський університет нагороджено Золотою медаллю в номінації «Інтеграція науки і освіти – необхідна умова підвищення якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах». Також отримано Почесне звання «Лідер у створенні сучасних засобів навчання».

У квітні 2009 року (м.Київ) на Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра» університет одержав Диплом І ступеня «За підготовку нового покоління підручників».

У вересні 2009 року (м.Севастополь) на Міжнародному салоні винаходів та нових технологій «Новий час» Далівський університет отримав Диплом і Золоту медаль «За значний внесок у розвиток дослідницької та інноваційної діяльності в Україні та сприяння росту її авторитета за кордоном». В ІV Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час» одержано 7 медалей.

За наукові розробки університет одержав Гран-прі Міжнародного Салону «Архімед».

В листопаді 2009 року на останній раді The European University Association (EUA, Європейської Асоціації Університетів), що пройшов у Гессені (Німеччина), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля став повноправним членом Європейської Асоціації Університетів. Ця асоціація – визнаний центр передового досвіду в галузі вищої освіти та наукових досліджень. Приєднання Далівського університету до асоціації такого рівня – не перше в 90-річній історії університету.

У лютому 2010 року університет здобув перемогу на виставці «Сучасна освіта в Україні – 2010». Діяльність університету відзначено золотою медаллю у номінації «Упровадження здобутків педагогічної науки в освітню практику» та дипломом за високі творчі досягнення в інноваційному оновленні національної системи освіти. Також Далівський університет був удостоєний Почесного звання «Лідер сучасної освіти» за багаторічну інноваційну педагогічну діяльність з модернізації освіти в Україні.

У березні 2010 року університет взяв участь та здобув перемогу в Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2010». Університет був удостоєний звання «Лідер вищої освіти України», нагороджений дипломом «За вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти», золотою медаллю у номінації «Застосування інноваційних педагогічних технологій при підготовці фахівців у ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації», вшанований Кришталевою стелою. Особисто ректор університету Олександр Леонідович Голубенко отримав Почесну грамоту «За творчу організаторську роботу по розвитку сучасної національної системи освіти».

У 2010 році Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля Кабінетом Міністрів України №227 від 24 березня присвоєно найвищий статус – самоврядного (автономного) дослідницького університету.

На Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади-2010» СНУ ім. В. Даля був нагороджений золотою медаллю в номінації «Впровадження досягнень педагогічної науки в практику підготовки фахівців у вузах І-ІІ рівня акредитації» та Дипломом гран-прі «Лідер вищої освіти України».

На VIІ Міжнародному салоні винаходів та нових технологій «Новий час» (2011 рік) Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля став переможцем у номінації «За вагомий внесок в науку та підтримку винахідницької діяльності» та був удостоєний диплома й золотої медалі. А на міжнародному конкурсі молодіжних розробок та інновацій «Новий час», що проходив у рамках Салону, далівці отримали 8 золотих та 11 срібних медалей за наукові розробки в різних галузях науки.

На міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2011» Далівський університет був нагороджений золотою медаллю у номінації «Упровадження системи компетенцій – як основи підготовки конкурентноздатних фахівців у вищій школі» та удостоєний почесної нагороди за високі показники у рейтинговому виставковому конкурсі за напрямком «Наукова діяльність і підготовка науково-педагогічних кадрів».

На VІIІ Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час» (2012 рік) Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля нагороджено золотою медаллю та дипломом у номінації «За вагомий внесок у науку і підтримку винахідницької діяльності». На Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час», що відбувся в рамках салону, студенти та молоді вчені вузу отримали 7 золотих і 13 срібних медалей.

За участь у міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2012» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля був нагороджений золотою медаллю у номінації «Діяльність вищого навчального закладу по підвищенню якості підготовки фахівців». Також університет був нагороджений Дипломом МОНмолодьспорту України та НАПН України за активну роботу з модернізації системи освіти.

СНУ ім. В. Даля нагороджено золотою медаллю і Дипломом «За вагомий внесок у розвиток інноваційної діяльності в Україні та міжнародне науково технічне співробітництво» на ІХ Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час» (2013 рік). Молоді вчені-винахідники університету отримали вісім золотих і чотири срібні медалі на Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час».

На IV Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2013» СНУ ім. В. Даля отримав золоту медаль у номінації «Впровадження системи компетенцій у навчальний процес як основи якісної професійної підготовки фахівців вищої освіти», а колектив вищу відзначений дипломом «За вагомий внесок у розвиток національної освіти».

На V Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади – 2014» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля нагороджений сертифікатом «Якість наукових публікацій» і двома золотими медалями у номінаціях «Діяльність навчальних закладів щодо розвитку міжнародного співробітництва» і «Сучасні програми, інноваційні підходи та рішення для підвищення якості освіти».

У 2016 р. на VII Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля удостоєний Гран-Прі «Лідер науково-технічної діяльності», отримав Сертифікат «За якість наукових публікацій», відзначений Золотою медаллю у номінації «Психологічна підтримка дітей та молоді, що знаходяться в складних ситуаціях». Колектив Університету також отримав Почесний Диплом «За мужність і самовіддачу в збереженні творчих надбань вітчизняної освіти в умовах військової агресії».

У 2016 р. СНУ ім. В. Даля переміг на конкурсі «Винахід року», який щорічно проводиться Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) під егідою Державної служби інтелектуальної власності України. Патент на винахід №110520 «Спосіб керування процесом нейтралізації азотної кислоти у виробництві аміачної селітри» визнано кращим у Луганській області. Автори винаходу: професор Йосип Стенцель (завідувач кафедри комп’ютерно-інтегрованих систем управління), Олена Проказ (доцент кафедри комп’ютерно-інтегрованих систем управління), Костянтин Літвінов (аспірант кафедри комп’ютерно-інтегрованих систем управління).

Досягнення
Досягнення

2017 року на Восьмій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» СНУ ім. В. Даля нагороджений дипломом та золотою медаллю у номінації «Сучасні соціально-психологічні та педагогічні технології підтримки дітей і дорослих в умовах кризової ситуації». Також Університет отримав Сертифікат якості наукових публікацій за індексом Гірша – показником, що базується на кількості наукових публікацій і їхніх цитувань.

Досягнення
Досягнення
Досягнення

У 2018 р. СНУ ім. В. Даля впровадив систему управління якістю відповідно до міжнародного стандарту ISO 9001:2015 та отримав відповідний Сертифікат від уповноваженого органу, акредитованого Національним агентством з сертифікації України (НААУ) – членом Міжнародної організації з акредитації (IAF MLA). Сертифікат відповідності ISO 9001 надає впевненості студентам СНУ ім. В. Даля щодо якості освіти, яку вони отримують в університеті, в будь-якій частині світу.

Досягнення
Досягнення

На 9-й міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2018» університет отримав Диплом конкурсу Гран-Прі «Лідер наукової та науково-технічної діяльності». У тематичній номінації «Упровадження інновацій у педагогічний процес для підвищення якості знань випускників» нашому вишу присуджено Диплом та Золоту медаль за підготовлений факультетом гуманітарних наук, психології та педагогіки проект адаптації військовослужбовців до умов мирного життя та навчання. Диплом за презентацію досягнень і інноваційних пошуків у реформуванні національної сфери освіти і науки СНУ ім. В. Даля отримав за сучасні навчально-методичні розробки юридичного факультету — освітню ініціативу «Молодіжне правниче містечко».

Ректора СНУ ім. В. Даля, д.т.н., проф. О. В. Поркуян нагороджено Почесною грамотою «За активну організаторську та педагогічну діяльність із сталого зностання якості сучасної освіти». Проректор з наукової роботи СНУ ім. В. Даля, д.хім.н., доц. Е. В. Потапенко удостоєний Почесної грамоти «За наполегливу плідну працю з упровадження інноваційних технологій в освітню та наукову діяльність».

На 10-й Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2019» СНУ ім. В. Даля нагороджено Дипломом «За активну участь у реформуванні національної системи освіти», Дипломом Гран-Прі «Лідер наукової та науково-технічної діяльності», Дипломом та Золотою медаллю у тематичній номінації «Сучасний вектор розвитку інклюзивної освіти в Україні». Також університет отримав Сертифікат якості наукових публікацій за показниками рейтингу міжнародної наукометричної бази даних Scopus.

Ректор університету, доктор технічних наук, професор Ольга Поркуян нагороджена Почесною грамотою «За вагомі досягнення в реформуванні національної системи освіти». Проректор з наукової роботи, доктор хімічних наук, доцент Едуард Потапенко нагороджений Почесною грамотою «За вагомий особистий внесок у розвиток і впровадження інноваційних педагогічних і управлінських технологій».

У 2024 році на ХV міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» Університет відзначено Гран-прі у номінації «Міжнародна діяльність» та золотою  медаллю «За впровадження сучасних цифрових технологій, проєктів і програм для підвищення якості освіти і освітньої діяльності» у номінації «Цифровий університет».

Ректорку Університету Ольгу Поркуян нагороджено Почесною грамотою «За вагомий особистий внесок у зміцнення і розвиток освітнього і наукового потенціалу України».

Колектив Університету відзначено дипломом «За значний внесок у розвиток сфери освіти і науки України».

Досягнення