Відбулася зустріч адміністрації, деканів, завідувачів кафедр університету з членкинею Наглядової ради СНУ ім. В. Даля Мариною Пекерман, співвласницею ТОВ «Компанія «Транспеле», на якій учасники обговорили виклики, з якими через вимушену еміграцію науковців і студентів стикнулися українські заклади вищої освіти.
Ректорка Ольга Поркуян детальніше повідомила про питання, які розглядалися на нещодавній стратегічній сесії керівників закладів вищої освіти. Одним зі стратегічних напрямків у сфері освіти має стати вирішення питання підвищення рівня підготовки майбутніх абітурієнтів. Були розглянуті причини такого стану речей: рівень підготовки самих майбутніх вчителів-студентів непрестижних спеціальностей, на які вступають абітурієнти з низьким рівнем підготовки. Вирішення цієї проблеми покладено на Академію педагогічних наук.
Щодо перспектив сфери вищої освіти корисно, на думку Ольги Поркуян, було послухати представників МОН, відповідальних за різні напрямки роботи міністерства. Так, фінансування університетів з відомих причин знизилося більше, ніж на 20%, тобто ресурси держави обмежені, але є можливість звертатися до міжнародних фондів, шукати замовлення в українських підприємців. Національні фонди з фінансування науки продовжують роботу в цьому році, тому треба усім кафедрам напрацьовувати цей досвід подання заявок. У сфері міжнародної діяльності залишається дуже багато інструментів, платформ, безкоштовних курсів, за які раніше треба було платити, прийом заявок на гранти за програмою Еразмус+ ще не завершився, і тільки 45% студентів і викладачів використовують це вікно можливостей.
Питання оптимізації мережі університетів залишається актуальним. За інформацією президента НАПН України Василя Кременя, після проведення укрупнення французькі університети покращили позиції в рейтингах на 10 пунктів, бо відомо, що ці процеси вирішують багато проблем закладів.
З огляду на ці виклики, зазначила Ольга Поркуян, колективу університету необхідно показувати кращі результати по всім напрямкам діяльності і в цьому велику допомогу надають члени Наглядової ради. Свою допомогу запропонувала і Марина Пекерман.
Пані Марина, на підтвердження інформації, яку надала Ольга Поркуян, нагадала, що університету доведеться грати на чужому полі, і запропонувала поділитися корисною інформацією з завідувачами кафедр, яка допоможе закладу стати прибутковою організацією. Один з кроків – створення на базі університету унікального технопарку завдяки використанню набутого досвіду і наукового потенціалу.
Марина Пекерман запропонувала завідувачам кафедр розглянути декілька напрямків наукових досліджень, робота за якими допоможе університету стати основним майданчиком для створення нових методологій з актуальних для держави процесів.
Науковці університету взяли активну участь в обговоренні можливих напрямків досліджень.
Для досягнення цих амбітних цілей колективу необхідно розробити відповідну маркетингову стратегію. І усім цим, зазначила пані Марина, необхідно займатися терміново, зважаючи на зростаючі вимоги до університетів і зростаючу конкуренцію між закладами не тільки в Україні, а й у світі.