Вивчання досвіду американських та європейських університетів з фандрайзингу

Відбулась чергова зустріч представників Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля і Маріупольського державного університету із фахівцями з фандрайзингу в рамках проєкту “Strengthening Fundraising Capacity for Displaced Universities”, що реалізується за фінансової підтримки програми імені Фулбрайта та організаційної підтримки ГО «Фундація «Простір».

Вивчання досвіду американських та європейських університетів з фандрайзингу

Досвідом з фандрайзингу ділилася професор Руслана Кузіна, яка є випускницею Університету Штату Пенсільванія (США) і запрошеним професором Левенського Католицького Університету (Бельгія). Під час зустрічі Руслана розповіла про різні моделі фандрайзингу, які використовують американські та європейські університети, а також про різні напрями витрачання залучених коштів.

Вивчання досвіду американських та європейських університетів з фандрайзингу

Було зазначено, що фандрайзинг є одним з основних джерел фінансування університетів. Окрема увага була приділена стипендіальним програмам як одному з головних напрямів, на які збирають кошти університети. Головною метою таких програм є підтримка талановитих студентів, які також у майбутньому долучатимуться до підтримки свого університету та його ініціатив. Окрім цього були представлені основні інструменти, які використовують американські і європейські університети при роботі зі своїми випускниками для залучення коштів.