Дякуємо за Українське Слово!

Викладачі та студенти кафедри журналістики та українознавчих студій протягом вересня-жовтня долучалися до роботи Потебнянського колегіуму Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України.

Відвідали мовознавчу майстерню «Словник „Мовна політика і мовне планування: терміни й поняття”», якою керували директор Інституту, член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор Богдан Ажнюк; завідувач відділу мов України, кандидат філологічних наук Оксана Михальчук; кандидат філологічних наук Лілія Андрієнко; кандидат філологічних наук Олександра Малаш. Спікери поділилися досвідом укладання перекладного тлумачного словника.

Дякуємо за Українське Слово!

Слухали лекцію «Що ми можемо і чого не можемо знати про майбутнє української мови?», яку презентував завідувач відділу слов’янських мов, доктор філологічних наук Пилип Селігей. Лектор наголосив на важливості розвитку нашої мови, спрогнозував етапи розвитку різних мов, перерахував чинники, від яких залежить майбутнє української мови.

Дякуємо за Українське Слово!

Завідувачка кафедри, доцент Олена Попова, доцент Ірина Глуховцева разом із здобувачами вищої освіти 4-го курсу долучилися до відкритого засідання Вченої ради Інституту української мови НАН України та публічної лекції доктора філологічних наук, професора, завідувача відділу граматики та наукової термінології Інституту української мови НАН України, лауреата премії імені О. О. Потебні НАН України, почесного професора ХДУ Катерини Григорівни Городенської «Граматичні дослідження української мови в контексті славістики».

Дякуємо за Українське Слово!

Вступне слово виголосив доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови НАН України Гриценко Павло Юхимович.

Під час лекції було порушено низку важливих актуальних питань у царині граматики і запропоновано шляхи їх вирішення. Доповідачка проаналізувала граматичні дослідження академічної лінгвоукраїністики в контексті граматичних досліджень славістики, визначила спільну тенденцію пошуку нових, більш досконалих теоретичних засад для створення щонайповніших описів граматичної системи конкретної слов’янської мови, новітніх описів, названих великими академічними граматиками.

Цікавим і корисним було обговорення лекції.

Дякуємо за Українське Слово!

Дякуємо організаторам та доповідачам за цікаві та змістовні лекції.

Дякуємо за можливість долучитися до заходів, дякуємо за Українське Слово!