Якою має бути підготовка фахівців із відновлення людини

Ректорка СНУ ім. В. Даля Ольга Поркуян в числі понад 40 керівників навчальних закладів зі всієї країни взяла участь в тренінгу, присвяченому побудові та розвитку системи психоемоційної підтримки у сфері вищої освіти України.

Захід відбувся у співпраці Міністерства освіти і науки України й Координаційного центру КМУ / Mental Health UA в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олени Зеленської в Українському католицькому університеті.

Якою має бути підготовка фахівців із відновлення людини

«Перший виклик – підготовка фахівців відповідного рівня, які будуть відновлювати людину. Друге важливе завдання – піклування про здоров’я молодих людей, студентів. Світовий досвід показує, що проблематика психічного здоров’я серед студентів є актуальною – 41% молоді отримує стрес після вступу в університет. Третій виклик – піклування про викладачів, вони є дуже важливими. Я дякую кожному за ту стійкість, яку ви продемонстрували в час війни», – звернувся до учасників форуму заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

Якою має бути підготовка фахівців із відновлення людини

«Варто фокусувати увагу й на тому, що змінюється портрет студента. Уже сьогодні студенти в аудиторіях – це люди з досвідом війни. Це означає, що варто формувати абсолютно нові підходи до освіти й викладання та до організації університетського простору. Він має бути людиноцентричним та таким, що втілює повагу до досвіду кожного. Кожен заклад вищої освіти сьогодні має стати амбасадором ментального здоров’я та брати участь у побудові нової системи», – наголосила керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я Оксана Збітнєва.

Якою має бути підготовка фахівців із відновлення людини

«Питання, які були розглянуті в доповідях Оксани Збітнєвої, Андрія Вітренка та інших спікерів, є особливо важливими для нашого університету. Більшість членів нашої спільноти є внутрішньо переміщеними особами, що мешкали на територіях, які зараз є тимчасово окупованими, тож пережили і зараз переживають стрес. Практики, якими поділилися колеги з інших університетів, спрямовані на створення в установі атмосфери, яка би плекала стійкість», – зазначила пані ректор.

Якою має бути підготовка фахівців із відновлення людини

Крім обговорення та пошуку нових рішень учасники зустрічі взяли участь у груповій роботі брейншторму щодо розробки стратегій цілісної системи турботи про ментальне здоров’я в закладах освіти.