СНУ ім. В. Даля продовжує співпрацю щодо впровадження Ініціативи трьох морів в Україні

Представники університету взяли участь у Міжнародному круглому столі «Кроки до Ініціативи трьох морів в Україні», який був організований Андрієм Смородіним – членом Наглядової ради університету, головою Асоціації інновацій транспортної інфраструктури України.

Учасниками заходу були дипломати, представники держав-членів Ініціативи трьох морів, Офісу Президента України, органів державної влади та місцевого самоврядування, АТ «Укрзалізниця», народні депутати України, керівники підприємств, науковці, галузеві та міжнародні експерти, бізнесмени.

На заході було визначено кроки з підготовки до повноформатної участі України в міждержавній Ініціативі трьох морів (3SI) на наступному Саміті та Бізнес Форумі 3SІ 2023 в Румунії, а також обговорення пріоритетних та інноваційних проєктів.

СНУ ім. В. Даля на заході представили проректор з науково-педагогічної роботи, економіки та розвитку Руслан Галгаш, декан Факультету транспорту і будівництва Сергій Кузьменко, завідувач кафедри залізничного, автомобільного транспорту та підйомно-транспортних машин Андрій Климаш. В обговоренні також брала участь Марина Пекерман, представник ТОВ «Компанія «Транспеле», засновник та директор логістичної платформи www.Rightway.run (Ukraine-Slovakia-Holland), членкиня Наглядової ради університету.

Учасники круглого столу обговорили низку важливих тематичних питань щодо підготовки інфраструктурних проєктів, формування транснаціональних коридорів, логістичних центрів в рамках співпраці країн 3SI та України. Окрема увага була приділена формуванню спроможних партнерств між академічними й науковими установами, бізнесом та органами державної влади для результативної імплементації Ініціативи трьох морів. Наразі існує потреба в наукових розробках, які можливо використовувати при підготовці проєктів у сфері інфраструктури, енергетики, діджиталізації та безпеки.

Це вже другий захід Ініціативи трьох морів, який організовано за участі представників СНУ ім. В. Даля. В напрямі імплементації та практичної реалізації подальших кроків Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля і ПАТ «Львівський локомотиворемонтний завод» підписали Угоду про сприяння розвитку кафедри залізничного, автомобільного транспорту та підйомно-транспортних машин університету на базі заводу. Взаємовигідна співпраця Сторін передбачає:

– сумісне виконання наукових та проєктних робіт у галузі залізничного транспорту;

– підготовку й перепідготовку кадрів з вищою і середньою професійною освітою для залізничної галузі відповідно до сучасних вимог, що пред’являються до фахівців;

– залучення фахівців ПрАТ «ЛЛРЗ» до участі в навчальному процесі, роботі в державних атестаційних та екзаменаційних комісіях за спеціальностями, що представляють інтерес для залізничної галузі України;

– підготовку наукових фахівців вищої кваліфікації на основі аспірантури та докторантури на базі ліцензії Університету;

– обмін досвідом у розвитку передових методів і технологій навчання, у підходах до проведення наукових досліджень та напрямках таких досліджень;

– проведення сумісних семінарів та конференцій;

– сприяння поширенню інформації щодо сумісних наукових досліджень, нових розробок, публікацій та інших матеріалів.

Довідково: Ініціатива трьох морів (Балтійського, Адріатичного, Чорного) – міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива, що об’єднує 12 країн Європейського Союзу й Україну, спрямована на створення регіонального діалогу з різних питань, що стосуються країн-членів. На сьомому саміті в Ризі 20 червня 2022 року Україна отримала статус партнера-учасника Ініціативи 3SI.